Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи 7.30 - 19.30
E-mail dnz23berizka@gmail.com

СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ТА

ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Батьки, вихователі повинні пам’ятати, що від їх правильних дій і поведінки залежить життя та здоров’я наших дітей як у повсякденному житті, так і в умовах надзвичайних ситуацій.

Важливим етапом роботи цивільного захисту в закладі дошкільної освіти є місячник "Цивільного захисту", "Тиждень знань безпеки"„Тиждень безпеки дитини”, "Тиждень протипожежних заходів". Адже саме під час проведення перерахованих заходів можна побачити реальну готовність учасників педагогічного процесу до дій в умовах надзвичайної ситуації.

Головна мета – створення безпечного освітнього простору, забезпечення колективної та особистої безпеки учасників освітнього процесу, практичне закріплення у пам’яті дітей змісту отриманих знань та формування навичок правильної поведінки в екстримальних ситуаціях.

В КЗ "ДНЗ № 23 ВМР" створено систему організації безпеки життєдіяльності дітей та цивільного захисту, яка оптимально доповнила загальний процес. Одне із провідних завдань системи – навчити дітей відповідати за власне і чуже життя та здоров’я, впевнено почуватися у будь-яких ситуаціях і приходити на допомогу іншим.

Робота з реалізації визначених завдань здійснюється віповідно до номативно-правової бази та за такими напрямками:

- ведення документації;

- робота з педагогами;

- робота з дітьми;

- взаємодія з родинами вихованців.

- план цивільного захисту закладу;

- затверджений план дій закладу у режимі повсякденної діяльності з питань запобігання надзвичайним ситуаціям; у режимах підвищеної готовності, надзвичайного стану;

- затверджений план евакуації вихованців та працівників під час виникнення надзвичайних ситуацій;

- перелік рятувально-евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій.

- перелік пакету документів: "Кодекс цивільного захисту України” від 01.01.2019 р. № 5403-VІ (зі змінами і доповненнями); Закон України „Про охорону дитинства” від 26.04.2001 № 2402-ІІІ (зі змінами і доповненнями); Закон України „Про дошкільну освіту” від 11.07.2011 № 2628-ІІІ (зі змінами і доповненнями).

До уваги пропонуюється рубрика "КОРИСНО ЗНАТИ", де розміщені пам'ятки поведінки під час різних надзвичайних ситуацій.

У рубриці "ГРАЮЧИСЬ-НАВЧАЄМОСЬ" вихованці разом з батьками можуть переглянути повчальні мультфільми про безпеку, дорожній рух, пожежну безпеку тощо.

Фотозвіт про проведення тижня протипожежних заходів