Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 19.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Рольова гра - панацея від багатьох психологічних проблем у дітей


Якщо дитина підійшла до вас з проханням «пограти», принесла своїх улюблених ведмедиків або конячок, на яких ви вже дивитися не можете, не впадайте у відчай, скористайтеся однією з цих ідей для того, щоб швидко придумати рольову гру. Адже, насправді, дитина таким чином може “відіграти” певні травматичні події.

Ідея перша. Гра терапевтична. За основу сюжету нашої гри беремо проблему, з якою дитина нещодавно зіткнулася. Наприклад, ми знаємо, що дитина боїться павуків або комашок. Тут, звичайно, добре б мати навички письменництва терапевтичних казок. Вони дуже знадобляться. Але можна і просто спробувати пофантазувати. Наприклад, той самий страшний павучок потрапляє в біду і виявляється безпорадним і жалюгідним, а ваша дитина своїм героєм його рятує. Ну хіба можна боятися того, кого врятував?!)

 

Ідея друга. Гра мамадопоміжна. Може, є щось, чого ви хочете навчити свого малюка. Наприклад, на горщик ходити, мити руки перед їжею, або одягатися… Ось і пограйте ненав’язливо в це. Ну, наприклад, не хоче дитина їсти корисні овочі:))) Тоді конячки наші підуть в магазин вибрати що-небудь корисне, можливо, посперечаються по дорозі про те, що їм купити. Може, виберуть разом продукти (їх можна тут же швиденько намалювати на папері, як і магазин.) Продавець розповість їм про те, як це все приготувати, конячки складуть покупки в пакетик, принесуть додому, приготують, поїдять:) Це перше, що в голову прийшло. А про горщик, умивання, засипання грати одне задоволення навіть з малюками.

 Ідея третя. Гра життєва. Ми просто беремо за основу гри будні малюка. Може, нещодавно він ходив на виставку, в гості, або в дельфінарій? Може, ви гуляли по лісі, влаштували там пікнік? А може, просто їздили в село до бабусі, годували там курей і корів? Може, малюк гойдався на гойдалці сьогодні вдень? Ось і пограйте в це! Зробіть арену цирку з конструктора, знайдіть маленьких рибок і зробіть «океанаріум» в коробці, запросіть гостей до плюшевих ведмежат!

Ідея четверта. Гра підготовча. Це гра допоможе вам підготувати малюка до майбутньої події. Що б це не було, переліт на літаку або похід в поліклініку, початок відвідування садочку або шкільного життя, ми можемо цілком обіграти це в сюжетно-рольовій грі та таким чином трохи підготувати дитину, пробудити в ній інтерес. Потім їй буде цікаво спостерігати наскільки дійсність схожа або не схожа на вашу гру.

Ідея п’ята. Гра казково – віршова. Дуже проста в реалізації та улюблена дітьми ідея. Сенс ви напевно вже зрозуміли. Потрібно просто за основу вашого сюжету взяти улюблений віршик малюка, казку або мультик. Варіант безпрограшний і, як правило, діти полюбляють грати в таку гру знову і знову.

Ідея шоста. Гра в професії. Добре знайомити дитину з різними професіями за допомогою рольових ігор. Придумайте, ким працюють і чим займаються ваші герої? Може, у когось сад квітів, а у когось Ветеринарна клініка? Можливо, дракончик гасить пожежі, а ведмідь будує будинки? Ну і, не забудемо сюди ж включити гру про доктора і про магазин.

Автор: Оксана Агеєнкова