Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 19.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Про нас

Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради" комбінованого типу - фізкультурно-оздоровчого напрямку, базовий з цивільного захисту, базовий з інклюзивної освіти розпочав свою діяльність 21 грудня 1961 року.

 

   У типовому приміщенні закладу функціонують 18 груп:

   3 групи раннього віку, з яких:

   1 інклюзивна група,

   2 групи загального розвитку.

   15 дошкільних груп, з яких:

   3 групи спеціального призначення для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату,

   2 інклюзивні групи, 

                                                                     10 загального розвитку.

  

До послуг дітей естетично оформлені роздягальні та групові кімнати, затишні спальні, комфортні туалетні кімнати, спортивні та  музичні зали, басейн, кімната та галерея безпеки, кімнати здоров’я, логопеда та практичного психолога. В кожному куточку закладу живе повчальна казка. Територія закладу дошкільної освіти вміщує стадіон, спортивний та ігровий майданчики, куточок безпеки дорожнього руху, ділянки лісу, саду, городу, лікарських рослин; для кожної групи відведені окремі ігрові майданчики.

 Системний та комплексний підхід до здоров'я дитини розпочинається з першого дня її перебування в дитячому садку. Для систематичних занять фізкультурою доступні обладнані фізкультурні зали, зміцненню здоров'я малюків сприяють заняття в басейні.

 

 ЗАВДАННЯ НА НОВИЙ 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

На основі Базового компоненту дошкільної освіти та вимог чинних освітніх програм розвитку, виховання і навчання дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами, з урахуванням потреб сьогодення, колектив закладу дошкільної освіти при організації роботи у 2022-2023 навчальному році зосередить свою увагу на вирішенні таких змістових напрямків:

створення оптимальних умов для розвитку рухової компетентності дітей дошкільного віку, з врахуванням потреб та особливостей розвитку дітей, що потребують корекційно-розвиткового навчання, шляхом функціонування моделі активного рухового режиму;

формування здатності дошкільників використовувати власну сенсорну систему в процесі логіко-математичної та предметно-практичної діяльності для успішної адаптації та навчання в НУШ;                                                                                    

поглиблення роботи щодо формування національної та громадської свідомості шляхом набуття дошкільниками досвіду патріотичних дій, виховання в дусі патріотичного обов’язку, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності та самобутності на заняттях з розвитку мовлення;                                                                                                      

підвищення рівня професійної майстерності та інноваційної культури педагогів щодо створення розвивального середовища в закладі та ефективної взаємодії з родинами вихованців в реаліях сьогодення.  

 

НА СТОРІНЦІ "ПРО НАС" ДОСТУПНІ РОЗДІЛИ:


Історія закладу


Кадровий склад


Досягнення закладу

       

   Протидія булінгу

  

Нормативний портфель 


 Прозорість та інформаційна

відкритість


 

 

Чарівна країна «Берізка»

 (за Наталею Гуркіною)

У нашому місті є чарівна галявина. Захована вона серед велетенських будинків, а вхід до них відомий лише обраним. Там знаходиться чудо країна - дитячий садочок «Берізка». Саме сюди щодня матусі та татусі приводять своїх маленьких, гарненьких, найдорожчих діток.

Керує диво-країною добра фея Завідуюча. Вона щоранку вітає діток квітучою усмішкою та бажає гарного дня. Привітавшись, малята розбігаються по хаткам-кімнаткам. Тут їх аж 18: «Курчатка», «Ромашки», «Сонечко», «Дружна сімейка», «Казковий замок», «Золотий ключик», «Волошкова», «Бригантина», «Кольорові долоньки», «Веселка», «Казочка», «Казкова країна», «Капітошка», «Непосиди», «Перлинка», «Україночка», «Акварельки», «Веселі друзі». В хатках-кімнатках помічники феї - вихователі та нянечки - огортають діток  своєю любов’ю, пестять та ніжать, аж поки сонечко не почне позіхати. Тож ростуть маленькі Оксанки, Миколки, Іванки та Танюши у теплі та догляді. А щоб не сумували, вигадує для них Методист різні забавлянки та казочки, а  Музкерівник розважає піснями та таночками. А коли ніжки діток втомляться стрибати і невдоволено почнуть бурчати їх маленькі животики, то вмить прилетять добрі паняночки-кухарочки і принесуть смаколиків. Ох і вигадниці вони! Бо тільки у чарівному садочку хлопчики і дівчатка виїдають все до останньої ложечки, а потім просять добавки!

А ще у цьому садочку є свої таємниці. Їх відкривають по великому секрету лише вихованцям! Ану підставляйте вушка, я вам тихенько, щоб ніхто не почув, розповім як тут виховують кіндерів-вундеркіндерів. Так, так, так, ви не ослухалися, саме вундеркіндів, бо по закінченню всі діти завдяки Пані Англійці чудово розмовляють англійською мовою не гірше мешканців Великобританії. Це, я вам скажу, не аби що! А якщо комусь важко дається якийсь звук чи буква, то на допомогу прийде Пані Логопед. Вона покличе найспівочіших пташечок. Кому ж як не їм відомі всі таємниці звуків! Тому щебечуть малята, як соловейки! А ще плавають, наче дельфіни. Ви здивовані? А хіба я не казала, що у садочку є чарівна блакитна казка? У ній тренер Золота рибка  вчить малюків опановувати стихію води.

А якщо, не дай Боже у малечі щось заболить, то вмить з’явиться синичка-медсестричка і помахавши крильцями віджене весь біль, а Психолог дмухне зірочками-веселинками і обійме гарним настроєм. Знову дітки здорові та щасливі будуть бігати, стрибати, гратися…

Але ж їм і відпочивати потрібно! Тож качечки-прачечки старанно розчісують кожну перинку-пір’їнку, нашіптуючи найсолодші сни. І як тільки малята починають позіхати, на них уже чекають ліжечка з найдивовижнішими казками… А щоб неслухняні вітри випадково не порушили дорогоцінні сни, садочок пильно охороняє Сторож.

Лише Двірнику і Коридорній дозволено у цей час літати над стежинками та кімнатами, збираючи пилинки, а доброму дядечку Майстрику ремонтувати дитячі столики та стільчики.

Є ще  чарівниці, без яких неможливе життя на чарівній галявині. Це зірочки-касирочки. Вони рахують скільки смачних горішків потрібно замовити у білочки і домовляється з ведмедиком про найсолодший мед для хлопчиків і дівчаток.

Ось так і живе маленька країна посеред велетенських будинків. ......

Запрошуємо і вас на гостини до чудо  країни "Берізка", де здійснюються мрії маленьких мешканців. Завітайте  до нас, загадайте щось таємниче і неймовірне - ваше бажання неодмінно здійсниться. Чекаємо на вас з нетерпінням!

 

 

Так живе і працює
наш дитячий садочок 
Він готовий прийняти нових друзів, розділити з ними їх радощі та турботи,
зігріти теплом їх маленькі серця.
Чекаємо на Вас.