Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 19.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Мультфільми та відеоматеріали:


 • Мультфільм «Мотузки» («Cuerdas») (2014, Іспанія). Мультфільм було створено іспанськими аніматором Педро Соліс. Робота була відзначена премією Гойя як кращий короткометражний анімаційний фільм. У мультфільмі розповідається зворушлива історія про справжню дружбу дівчинки Марії та хлопчика, який страждає на ДЦП і тому не може ні ходити, ні говорити. Їхня дружба на все життя залишить слід у серці Марії та буде спонукати її у дорослому віці обрати професію вчителя.
 • Мультфільм "Скарлетт"В анімації розповідається історія про дівчинку Скарлетт. Вона захворіла на рак кісток, тому лікарі, рятуючи їй життя, були змушені ампутувати голінь. До хвороби дівчинка обожнювала танцювати, а після лікарні вона має носити протез, тому про танці можна забути. Через це Скарлетт відчуває себе пригніченою. 
 • Мультфільм-казка "Соловейко з одним крилом"  ( 2017, Україна)- мультфільм про соловейка, який народився з одним крилом, – історія про щасливу сім'ю, турботу та взаємоповагу. Анімація розповідає про те, що у природі немає помилок, кожен має своє призначення. У мультфільмі йдеться про те, що не сила крил і величина дзьоба робить птаха справжнім, а та пісня, що живе у нього в серці. Це ж стосується і людей: не за зовнішністю, а саме за людськими якостями варто оцінювати інших.
 • Мультфільм "Мій братик з місяця" -( 2007, Франція). Цей чудовий анімаційний фільм створив Фредерік Філібер, батько аутичного хлопчика. Автор поділився своїми переживаннями та ідеєю: Коли ми зрозуміли, що в нашого сина проблеми, педіатр направив нас в центр психічного здоров’я, в якому ми, батьки, почали проходити сеанси психоаналізу. Ми стали шукати інші рішення по догляду за хворими дітьми в лікарнях і вдома, і паралельно ми вирішили створити фільм. Це був спосіб розказати невелику історію, щоб говорити про проблему аутизму у зрозумілій формі. Цей фільм можуть дивитися всі: батьки, спеціалісти, ті, для кого аутизм не значить нічого, і ті, хто в житті стикнувся з цим.
 • Мультфільм "Подарунок" - (2015, Німеччина). Зворушлива історія про дружбу, об’єднану спільним болем. За 4 хвилини ви зміните своє ставлення не лише до свого життя, але й навчитесь розуміти чужу, особливу історію. Короткометражка «Подарунок» (The Present) зібрала близько 50 нагород і була показана на більш ніж 180 фестивалях, після чого її творець, німецький мультиплікатор Якоб Фрей, виклав фільм у відкритий доступ.
 • Мультфільм "Поза зором" - ( 2010, Тайвань) Чико – дівчина з порушеннями зору. Її «очима» є пес, який її всюди супроводжує. Одного разу під час прогулянки до Чіки підійшов грабіжник, вихопив її сумку та кинувся тікати. За ним побіг пес-поводир дівчинки. Отже, Чика лишилася одна, не бачачи нічого навкруги, вона заблукала. Рухаючись незнайомою частиною міста навпомацки, через отвір у паркані вона потрапляє у неймовірний світ, створений її уявою. Цей світ є казковим, надзвичайним, ті , хто мають зір, не в змозі його побачити.
 • Мультфільм "Струни" - (2014, Іспанія). Красива історія про рівність, солідарність, дружбу і дитячу мудрість, якій варто повчитися навіть дорослим. Мультфільм «Струни» («Cuerdas») був нагороджений премією Гойя за кращий короткометражний анімаційний фільм. Його творець, Педро Соліс, хотів звернути увагу на важливість інклюзивної освіти.
 • Мультфільм "Тамара" - (2013, США). Цей зворушливий короткометражний мультфільм розкаже про дівчинку Тамару, яка мріє стати танцівницею. Вона танцює під звуки музичної скриньки, не помічаючи нічого навкруги. Але чому так засмучується мама, коли бачить це? Виявляється, Тамара не чує музику – вона глуха.
 • Amazing Things Happen "Дивовижні речі трапляються" - Анімоване відео пояснює, що всі люди – різні, і мозок у кожної людини працює інакше. Мовляв, є відмінності, які легко можна помітити, а є не такі очевидні. Відео показує, що таке аутизм та як людина з ним сприймає інформацію.Чудовий мультик, що доступно розказує про аутизм та прийняття людей з аутизмом.
 • Інформативно: 8 мультиків про аутизм - для дітей та дорослих
 • Відеоматеріал "Діти з особливими освітніми потребами"
 • Відеоматерал "Інклюзія"