Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 18.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ТА

ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Батьки, вихователі повинні пам’ятати, що від їх правильних дій і поведінки залежить життя та здоров’я наших дітей як у повсякденному житті, так і в умовах надзвичайних ситуацій.

Важливим етапом роботи цивільного захисту в закладі дошкільної освіти є місячник "Цивільного захисту", "Тиждень знань безпеки життєдіяльності"„Тиждень безпеки дитини”, "Тиждень протипожежних заходів". Адже саме під час проведення перерахованих заходів можна побачити реальну готовність учасників педагогічного процесу до дій в умовах надзвичайної ситуації.

Головна мета – створення безпечного освітнього простору, забезпечення колективної та особистої безпеки учасників освітнього процесу, практичне закріплення у пам’яті дітей змісту отриманих знань та формування навичок правильної поведінки в екстримальних ситуаціях.

На сайті МОН оприлюднено рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації. Так, на відповідній сторінці у розділі «Цивільний захист та безпека життєдіяльності» оприлюднено наступні матеріали:

«Абетка безпеки», розроблена ДСНС, з можливістю встановлення відповідного мобільного додатку на смартфон. Доступна за посиланням - abetka.dsns.gov.ua.
Рекомендований вміст тривожної валізи - доступний за посиланням.
Брошура «У разі надзвичайної ситуаці або війни», розроблена Міністерством культури та інформаційної політики - доступна за посиланням.

Посібник «Супергерої безпеки», створений дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз - за посиланням . У посібнику йдеться про те, як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти у різних ситуаціях. У своїх рекомендаціях Світлана Ройз спиралась на матеріали Служби тилу Ізраїлю. Вона пропонує закріплювати знання у форматі ігор у супергероїв.

Порадник для батьків «Подбайте про безпеку дитини»

Українські батьки можуть скористатись порадником «Подбайте про безпеку дітей».  Порадник підготовлено в межах проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти.

Посібник містить рекомендації та поради, як уберегти дитину від небезпек вдома, поза домом і в умовах війни. Поради надані спеціалістами ЮНІСЕФ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, пошуково-рятувальної волонтерської асоціації «SARVA», Міністерства охорони здоров'я, Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ та Служби безпеки України, відомими психологами, дієтологами, консультантами та фахівцями з безпеки.

 

В КЗ "ДНЗ № 23 ВМР" створено систему організації безпеки життєдіяльності дітей та цивільного захисту, яка оптимально доповнила загальний процес. Одне із провідних завдань системи – навчити дітей відповідати за власне і чуже життя та здоров’я, впевнено почуватися у будь-яких ситуаціях і приходити на допомогу іншим.

Система роботи закладу у сфері цивільного захисту представлена у формі відеозвіту та доступна для перегляду за посиланням або у розділі ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЇ

Робота з реалізації визначених завдань здійснюється віповідно до номативно-правової бази та за такими напрямками:

- ведення документації;

- робота з педагогами;

- робота з дітьми;

- взаємодія з родинами вихованців.

- план цивільного захисту закладу;

- затверджений план дій закладу у режимі повсякденної діяльності з питань запобігання надзвичайним ситуаціям; у режимах підвищеної готовності, надзвичайного стану;

- затверджений план евакуації вихованців та працівників під час виникнення надзвичайних ситуацій;

- перелік рятувально-евакуаційних заходів під час виникнення надзвичайних ситуацій.

- перелік пакету документів: "Кодекс цивільного захисту України” від 01.01.2019 р. № 5403-VІ (зі змінами і доповненнями); Закон України „Про охорону дитинства” від 26.04.2001 № 2402-ІІІ (зі змінами і доповненнями); Закон України „Про дошкільну освіту” від 11.07.2011 № 2628-ІІІ (зі змінами і доповненнями).

До уваги пропонуюється рубрика "КОРИСНО ЗНАТИ", де розміщені пам'ятки поведінки під час різних надзвичайних ситуацій.

У рубриці "ГРАЮЧИСЬ-НАВЧАЄМОСЬ" вихованці разом з батьками можуть переглянути повчальні мультфільми про безпеку, дорожній рух, пожежну безпеку тощо.

Фотозвіт про проведення тижня протипожежних заходів

Фотозвіт про проведення Місячника Цивільного захисту

Фотозвіт про проведення тижня безпеки життєдіяльності дитини

Відеозвіт Тиждень знань безпекижиттєдіяльності дитини

Відеозвіт про проведення Місячника Цивільного захисту 2020

Правила безпеки для дітей від дорослих

Правила безпеки для дітей від дорослих


детальніше

Корисно знати

Корисно знати


детальніше

Граючись - навчаємось

Граючись - навчаємось


детальніше

Правила безпеки на дитячому майданчику

Правила безпеки на дитячому майданчику


детальніше

Для колег

Для колег


детальніше