Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 19.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Історія

 

 

...Є у місті чудовий куточок,

Звуть «Берізкою» наш дитсадочок

22.12.1961 року яслі-садок «Берізка» під №23 гостинно відчинив двері своїм першим вихованцям і ... першим своїм педагогам. Перший корпус закладу нараховував 135 місць. Очолювала новий колектив - Мохнач Віра Петрівна. Серед тих, хто познайомився з першими господарями садочка - дошкільнятами та посадив першу берізку на новій території була  молода вихователька - Анна Сергіївна Іванова. (Народилася 07.08 1930 року). Другим домом стала «Берізка» для цієї розумної, веселої, доброї жінки. Молодий колектив завзято працював з малюками, щоб ім'я «Берізка» в місті звучало голосно. До 1965 року був добудований ще один корпус на 140 місць - діток побільшало педагогів також, але Анна Сергіївна тепер уже на посаді методиста допомагала навчати діток молодим вихователям.

В 1966 році Іванова Анна Сергіївна очолила великий колектив дитячого садочка №23. Працюючи на посаді завідуючої, вміло керувала роботою закладу. В 1973 році заклад розширився - було побудоване приміщення, що знаходиться окремо від основних корпусів, на 140 місць та господарчі будівлі. В 1983 році був введений в експлуатацію басейн - блакитна казка для малюків. Потужність закладу становить 18 груп. Вже тоді дитячий садок-ясла плідно працював над організацією фізичного виховання дошкільнят. Йшли роки, змінювалися покоління, але саме ця ідея і сьогодні лежить в основі навчально-виховної роботи в ДНЗ №23. Досвід фізичного виховання Д/С №23 вивчався кабінетом дошкільного виховання інституту удосконалення вчителів. В 1976 році був представлений на ВДНГ СРСР, матеріали були високо оцінені головвиставкомом ВДНГ СРСР - дитячий садок був нагороджений дипломом II ступеню, срібною і бронзовою медалями. А в 1977 році Іванова Анна Сергіївна - завідуюча яслями-садком №23 оформила досвід роботи в книжечку «Організація фізичного виховання в дошкільній установі». За свою плідну працю Анна Сергіївна була нагороджена медаллю «Отличник народного образования». 20 років вона вміло керувала закладом. Працівники, які працювали з Анною Сергіївною і досі працюють в закладі, лише теплими і добрими словами згадують свого першого наставника і порадника. І сьогодні багато куточків ДНЗ №23 зберігають пам'ять про свого керівника - Іванову Анну Сергіївну, завжди вона є бажаним гостем в закладі, Анна Сергіївна щоосені та щовесни приносить дітям і працівникам ДНЗ №23 квіти... - на клумбах ДНЗ ростуть рослини, які люб'язно дарує садочку ДНЗ їх колишня завідуюча. Про дитячий садок Ви можете прочитати на шпальтах старих газет.

Де берізка коси розплітає

Дітвора щаслива підростає

Як чарівні квіти у вінку

Так живуть всі діточки в садку

 У 1986 році завідуюча Анна Сергіївна Іванова передала «ключик» від  ДНЗ № 23  «Берізка» новій господині.

 

Молода, енергійна, завжди усміхнена Бохонко Валентина Анатоліївна активно і завзято взялася господарювати. Її усмішка не сходила з чарівного жіночого обличчя. Вона своєю енергією і активністю запалювала колектив. А як Валентина Анатоліївна співала та грала на баяні! Вона - королева усіх дружніх колективних посиденьок та дозвіль.

У 1986 році В.А. Бохонко була делегатом на з’їзді вчителів України адже уміло продовжувала справу А.С. Іванової з організацій фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільнятами.

 У садок поспішають малята,

Будуть, радо їх друзі стрічати.

Зливи пісень і мрій карусель:

 До дрібниць все знайоме і рідне тут все.

Садочок, як і країна переживали часи перебудови. І у 1997 році прийшла в «Берізку» молода, енергійна, креативна, творча…Людмила Анатоліївна Шафранська. 

 

В цей час сад3очок розквітнув талантами.  «Ми працю любимо, що творчість перейшла» - ось девіз роботи колективу "Берізки"!  Під керівництвом активної молодої завідуючої запалали нові зірки на небосхилі дошкілля Вінниччини.

У 2004 році працівники «Берізки» захистили фізкультурно-оздоровчий пріоритетний напрямок роботи. Заклад був визначений базовим з цивільного захисту.

                   У садочку є свій клад,

                                Що дає усьому лад,

                                І мелодію дитинства

                                Перетворить в зорепад!

                                Мудру завжди дасть пораду,

                                Зрозуміє і навчить,

                                І гармонії, і ладу

                                Досягає кожну мить! 

 

З 2005 року керівником дитячого садочка «Берізка» є Катерина Давидівна 4Білик.  І це вже буде нова історія!!!     

Розквітай наш дитячий садок!

Світлих мрій і надії світлиця!

Хай сіяють усмішки діток,

Тепле сонце рум’янить їм лиця!

22.12.2011  дошкільний навчальний заклад№23 відсвяткував свій піввіковий ювілей. "Берізка" радо вітала гостей.  Нам уже - 50, нам іще - 50. 

22.12.2021 року КЗ "ДНЗ №23 ВМР" відсвяткував свій 60-літній ювілей у яскравому та теплому вбранні. Завдяки Вінницькій міській раді та департаменту освіти у закладі було проведено термомодернізацію корпусів садочка.

 

А ще вам хочем побажати:

В садочку нашім частіше бувати

І щоб ні віхоли, ні будь-які негоди

Не робили цьому перешкоди

 

До нових зустрічей!