Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 19.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Мультфільми та відеоматеріали:


 • Мультфільм-казка "Соловейко з одним крилом"
 • Мультфільм "Про Діму" - (2016, Росія). Мультфільм «Про Діму» розповідає про зустріч дівчинки Міри і хлопчика, не схожого на її друзів. Діма погано ходить і майже не говорить, але цікавість Міри і добрі поради її мами стають початком справжньої дружби. Описуючи ідею мультфільму, автор проекту зазначила: в інтернеті є безліч ресурсів, які розказують окремо про ДЦП, про синдром Дауна, про аутизм і т.д. Але діти не розрізняють діагнози, вони потребують простого пояснення, донесеного простою мовою.
 • Мультфільм "Мій братик з місяця" -( 2007, Франція). Цей чудовий анімаційний фільм створив Фредерік Філібер, батько аутичного хлопчика. Автор поділився своїми переживаннями та ідеєю: Коли ми зрозуміли, що в нашого сина проблеми, педіатр направив нас в центр психічного здоров’я, в якому ми, батьки, почали проходити сеанси психоаналізу. Ми стали шукати інші рішення по догляду за хворими дітьми в лікарнях і вдома, і паралельно ми вирішили створити фільм. Це був спосіб розказати невелику історію, щоб говорити про проблему аутизму у зрозумілій формі. Цей фільм можуть дивитися всі: батьки, спеціалісти, ті, для кого аутизм не значить нічого, і ті, хто в житті стикнувся з цим.
 • Мультфільм "Подарунок" - (2015, Німеччина). Зворушлива історія про дружбу, об’єднану спільним болем. За 4 хвилини ви зміните своє ставлення не лише до свого життя, але й навчитесь розуміти чужу, особливу історію. Короткометражка «Подарунок» (The Present) зібрала близько 50 нагород і була показана на більш ніж 180 фестивалях, після чого її творець, німецький мультиплікатор Якоб Фрей, виклав фільм у відкритий доступ.
 • Мультфільм "Струни" - (2014, Іспанія). Красива історія про рівність, солідарність, дружбу і дитячу мудрість, якій варто повчитися навіть дорослим. Мультфільм «Струни» («Cuerdas») був нагороджений премією Гойя за кращий короткометражний анімаційний фільм. Його творець, Педро Соліс, хотів звернути увагу на важливість інклюзивної освіти.
 • Мультфільм "Тамара" - (2013, США). Цей зворушливий короткометражний мультфільм розкаже про дівчинку Тамару, яка мріє стати танцівницею. Вона танцює під звуки музичної скриньки, не помічаючи нічого навкруги. Але чому так засмучується мама, коли бачить це? Виявляється, Тамара не чує музику – вона глуха.
 • Мультфільм "Акуратна історія" - (2014, Росія). Мультфільм  про хлопчика Микиту (Никита), який готується йти в школу, але через свою крихку шкіру зіштовхується із низкою проблем. Автори хотіли, щоб ця історія, подана у такій доступній для дітей формі, надала «особливим» дітям впевненості в собі, і допомогла суспільству зрозуміти їхні проблеми і допомогти в адаптації.
 • Amazing Things Happen Чудовий мультик, що доступно розказує про аутизм та прийняття людей з аутизмом.
 • Інформативно: 8 мультиків про аутизм - для дітей та дорослих
 • Відеоматеріал "Діти з особливими освітніми потребами"
 • Відеоматерал "Інклюзія"