Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад №23 Вінницької міської ради»
м.Вінниця, вул. Олександра Довженка, 3-а
Режим роботи: 7.30 - 18.30
E-mail: dnz23@galaxy.vn.ua

Дитячі садки бувають різними: приватними, кому­нальними, відомчими… Задовго до того, як малюк перетне поріг свого друго­го будинку, мама повинна здійснити підготовчу роботу.

Вибираємо дитячий садок.

Надійний спосіб — «сарафанне радіо», але врахуйте: те, що подобається Вашій сусідці, зовсім не обов'язково сподобається Вам і Вашому малюкові.

Візьміть довідник і випишіть адреси дитячих садків вашого району. Якщо Вам сподобався садок в іншому кінці міста, то врахуйте: діставатися вам із малюком не­обхідно не довше ніж півгодини, пішки або на транспор­ті — Ваша справа, але справа серйозна. Дитині напевно сподобається перша подорож на маршрутці або у трамваї, але тільки перша! Надалі суєта ранкових поїздок, юрби народу, затори та інше можуть спричинити відмову ма­люка відвідувати дитячий садок. Часто мами вибирають садок у тому районі, де планують працювати. Це непо­ганий варіант, така територіальна близькість усім на ко­ристь.

Отже, садок вибрали, ідемо знайомитися. Не поспішайте йти туди разом із малюком! А раптом він запам'ятає паровозик на майданчику, а ви потім зміните свою думку, і малюк вперше розчарується, що на початковому етапі дуже шкодить.

Від Вашого першого візиту залежить багато чого.

На що звернути увагу? 

  • Віддаленість території садка від проїзної частини.
  • Огорожа! Під нею не повинні пролізти собаки й кіш­ки. Обов'язковими є наявність замка й дзвінка.
  •  Майданчик для прогулянок: зелені насадження (що росте й у якому стані. Особливо якщо малюк алергик, зверніть увагу на наявність тополиного пуху, амброзії та ін.).
  •  Криті павільйони й гойдалка, їх вік і безпека. Наяв­ність пісочниці ІЗ КРИШКОЮ!
  •  У приміщенні дитячого садка не повинно бути специ­фічного запаху (їжі також). Так, їжа там готується, до того ж її багато, але запахи мають поглинатися витяжками.
  •  Ви стороння людина, і вас повинні зупинити на вході працівники садка, адже в такий самий спосіб туди мо­жуть потрапити й інші люди. Попросіть провести вас до завідувача або того, хто її заміщає. Розкажіть фахівце­ві про мету вашого приходу й поцікавтеся наявністю місць, умовами перебування, платою за відвідування.
  •  Традиційно у багатьох дитячих садках є «батьківський день – день відкритих дверей». У ви­значений день Ви можете побачити все зсередини на власні очі, обов'язково одягнувши чистий халат і взув­ши змінні капці.
  •  Крім режиму й побутових умов поставте запитання методистові: за якою програмою здійснюється вихов­ний процес, чи є додаткові секції, басейн та ін., чи всі працівники мають фахову освіту.

 

У якому віці йти до садка?

Безглузде запитання майбутньому відвідувачеві ди­тячого садка: «Бажаєш іти до дитячого садка?» А ви, до­рослі тітки й дядька, хочете твоєдчятбяку? «А що це?» — запитаєте ви. Те саме запитає у вас і малюк, бо він не був у садку і не може бажати того, чого не знає. Пра­вильно буде поговорити про готовність і дитини, і мами (тата, бабусь і сусідів) до такої важливої події. Існує бага­то міфів: дитину не візьмуть до садка — вона не просить­ся на горщик, вона у підгузку, не може самостійно їсти, засинає із соскою або пляшкою, не розмовляє… Єдине законне обмеження — це вік мал юка. Є садки, які при­ймають дітей від півтора року, якщо є дозвіл відповідних інстанцій, решта — вигадки. Якщо Ваш малюк фактично здоровий і у вас на руках є карта з поліклініки із трикут­ною печаткою,  дитячий  садок проводить набір дітей Вашого віку (в закладі наявні місця) - ласкаво просимо!

Як розібратися мамі:  у  якому віці, коли і як вести ма­люка до дитячого садка? Існує думка, що з погляду фізі­ологічної готовності до перебування в колективі це кра­ще зробити в 2-2,5 роки. На думку багатьох батьків, трирічні малюки мен ш сприйнятливі до вірусних інфек­цій. Єдиної думки немає, усе індивідуально. Три роки — особливий вік (хтось говорить — кризовий), але криза — це не хвороба, істерики й неслухняність, а черговий етап у формуванні особистості дитини або, елементар­но, брак виховання, який у садку можуть заповнити. Що стосується сезону, то найкраще у червні-серпні (сформовані групи, ще тепло), але записатися потрібно значно рані­ше. Діти багато гуляють, погодні умови не затьмарять очікувань і перших вражень малюка. 

 

                                                         Режим дня.

Перегляньте режим дня своєї родини. Чому всієї ро­дини, адже це стосується тільки малюка? А ось і ні. Ви вкладаєте дитину пізно, тому що чекаєте повернення та­та з роботи? Отже, ситуацію необхідно змінити разом із татом тощо. Вам допоможе режим дня звичайного ди­тячого садка, що лише незначними деталями відрізня­ється в різних садках і затверджений (для всіх) медика­ми й педагогами.

Почніть уже сьогодні. Ви плануєте виходити з будин­ку о 7.40, а зараз ваш малюк спить до 10 ранку. Почи­найте етап пробудження о 9.30. І не важливо, що ви вчора заснули опівночі! За кілька днів зсуньте час про­будження ще на 30 хвилин. Не встигаєте приготувати сніданок? Це ваші проблеми, тому розв'язуйте їх самос­тійно. Домашній режим, наближений до дитячого сад­ка, — уже половина успіху, адже це фізіологія (м'яко на­лаштувати біологічний годинник дитини) і самопочуття малюка, а відповідно, і настрій. Багато мам через свою неорганізованість і лінощі приводять дітей не до 8.00, як рекомендовано, а безпосередньо до сніданку, а то й після нього (9.00). «Він однаково не їсть», — запевняють мами. А тому й не їсть, що не встигає. А ще відчуває, що можна маніпулювати й установлювати свої правила, а потім ходитиме до школи не до першого, а до третьо­го уроку, і завжди пропускатиме першу пару в інституті й спізнюватиметься на роботу тощо. У дитячому садку завжди зранку проводять зарядку (малюки полюбляють пострибати під веселу музику разом із друзями!), діти разом переодягаються й миють ручки, адже садок — це колектив! 

 

Харчування.

Одне з питань, що найбільше хвилює мам у дитячо­му садку, — харчування. Існує думка, що воно неповно­цінне й недостатнє, але це неправда. Погляньте на та­блицю, і ви переконаєтеся, що помиляєтеся (у кожному дитячому садку батьки мають змогу ознайомитися з ці­єю таблицею, а також зі щоденним меню!).

Хто з вас може похвалитися такою різноманітністю й збалансованістю харчування щодня? А я ще просила розповісти, що буде запропоновано малюкам завтра, щоб приготувати на вечерю вдома щось інше. Якщо в садку на вечерю пюре й рибка, то вдома — варенички із сиром тощо. А якщо на сніданок— манна каша, а ва­ше маля її не їсть, погодуйте його сніданком удома і по­передьте про це вихователя. Абсолютно нормально, як­що ваш малюк не полюбляє якусь страву, адже він така сама людина, як і всі. Попередьте вихователя, що си­ломіць годувати дитину не можна в жодному разі, щоб уникнути психосоматичних реакцій. Будьте готові до то­го, що малюк спочатку відмовлятиметься від їжі в дитя­чому садку, тому що і на смак, і на вид вона є зовсім ін­шою і дитина потребує часу, щоб звикнути.